вівторок, 25 лютого 2020 р.

Знай наших!


Пройшла церемонія нагородження учасників
Всеукраїнського природничого інтерактивного конкурсу
"Колосок-осінній-2019".
Золотий колосочок задзвенів у нашому класі.
Молодці! Так тримати!

Вітаємо, бажаємо успіхів в подальшій конкурсній діяльності!

пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


Літературний  вернісаж "Мова калинова"

Як би банально це не звучало, але мова - це душа будь-якого народу, його інтелектуальний портрет, те єдине і неповторне, що об'єднує всіх людей, те чим пишається народ. Тому всі народи світу 21 лютого демонструють красу своєї мови, розповідають про те, що саме їх мова - найдавніша, найсильніша й наймилозвучніша.
Ми сьогодні разом з друзями з 3-А класу теж  долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови. Діти з радістю  взяли участь у літературному  вернісажі "Мова калинова". Атмосфера панувала незабутня. Адже, прозвучали такі щирі слова  любові і шани до своєї рідної мови з вуст маленьких цінителів мовного скарбу.



вівторок, 18 лютого 2020 р.

Карантин чи навчання?


Протягом кількох останніх тижнів з усіх куточків України надходять повідомлення про швидке поширення захворювання на грип та ГРВІ серед населення та запровадження обмежувальних заходів (карантину) у школах та дитячих садках. Все частіше серед батьків виникають запитання, чому на уроках пів класу, а карантин не оголошують?
Підставою для прийняття рішення про тимчасове призупинення освітнього процесу є відсутність з причини захворювання на ГРВІ та грип не менше 20 % учнів школи, класу, групи. Про це йдеться в Державних санітарних правилах і нормах утримання загальноосвітніх навчальних закладів. При цьому не враховуються такі захворювання як бронхіт, трахеїт, ларингіт тощо, а також застуда.
Захворюваність учнів ретельно відстежує медичний працівник закладу освіти. Про причини відсутності дитини школу інформують батьки. Якщо дитина погано почувається і залишилась вдома, досить простого пояснення і необов’язково приносити довідку від лікаря.
Проте для прийняття рішення щодо карантину замало «діагнозу», встановленого батьками. Якщо немає звернень до лікарів – немає об’єктивної картини стану захворюваності, а відтак – неможливе призупинення навчальних занять.
Станом на 14 лютого в Чугуєві призупинено освітній процес в одній школі, де протягом тижня рівень захворюваності на ГРВІ з 12% сягнув майже 25%. В решті закладів рівень захворюваності на ГРВІ коливається від 0,64 % до 13 %, проте стрімкий ріст не спостерігається.
Шановні мами і тата! Якщо ваша дитина захворіла, не гайте часу, зверніться до свого сімейного лікаря, який призначить своєчасне правильне лікування, а також зробить все можливе для уникнення ускладнень. Підтверджений лікувальними закладами стан захворюваності серед учнів та вихованців буде підставою для призупинення навчальних занять в школі.
А щоб уберегти себе і родину від ГРВІ, радимо скористатися такими порадами:
1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. частіше провітрюйте приміщення;
3. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою
4. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
5. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, залишайтеся вдома і якнайшвидше зверніться до лікаря.
Більше інформації на сайті МОЗ України





субота, 15 лютого 2020 р.

Новини класу

Маленькі дослідники
У нашому класі розпочато дослідницький проект.
Вирощування рослин і спостереження за ними - дуже захоплюючий і пізнавальний процес. Розвиток рослини від проростання насіння до появи перших квітів - це диво природи. Потрібно багато часу і терпіння, перш ніж виросте повноцінна рослина.

Мета проекту: з'ясувати, які умови потрібні для більш успішного проростання насіння, формування та розвитку рослини.
Об'єкт дослідження:   квасоля, горох.
Предмет дослідження: умови проростання і росту рослин.
План виконання проекту
ü Уточнити умови росту рослин.
ü Замочити насіння квасолі та гороху і помістити їх в ґрунт.
ü Спостерігати за розвитком паростків.
ü Стежити за дотриманням умов.
ü Вести щоденник дослідження.
ü Отримати кінцевий результат.
ü Зробити висновки.







понеділок, 3 лютого 2020 р.

Готуємось до Дня Безпечного Інтернету 2020


11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету 
(Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
День безпечного Інтернету  запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 
Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.
День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. 
День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей, батьків, педагогів, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.


На сторінці  "Моїм школярикам"  відео для моїх учнів.

Шановні батьки! Рекомендую передивитись та виконати завдання разом зі своїми дітьми: https://www.thinglink.com/scene/750746825249521665